Eskişehir'e 3D Kaldırım

Eskişehir merkez Odunpazarı Belediyesi, ilçedeki kaldırım ve sokakları üç boyutlu resimlerle süslemeye başladı. Resimlerin vatandaşlardan yoğun ilgi görmesi üzerine belediye uygulamayı ilçe geneline yaygınlaştırma kararı aldı.

İstanbul Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan merdivenlerin gökkuşağı renginde boyanmasıyla başlayan eylemler, Türkiye geneline yayılırken, Eskişehir'de ise Odunpazarı Belediyesi ilginç bir çalışmaya imza attı. Bir ilke imza atan belediye, cadde ve sokaklardaki kaldırımları üç boyutlu resimlerle süslemeye başladı. Uygulama ilk olarak kentin en işlek mekanlarından olan Hamamyolu Caddesi'nde başlatıldı. Bu kapsamda Hamamyolu Caddesi üzerindeki farklı noktalara 3 boyutlu resimler çizildi. Üç boyutlu resimler vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, amaçlarının tarihi Odunpazarı semtini daha güzel hale getirmek olduğunu söyledi. Üç boyutlu kaldırımların ilçenin birçok noktasında yapılacağını kaydeden Başkan Sakallı, projenin gördüğü ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sakallı, proje kapsamında kent merkezi başta olmak üzere şehrin birçok noktasının değişik dekor ve manzaralarla süsleneceğini ifade etti.